Челарево
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MRNDZ O RADEUMETNIKU

2 posters

Go down

MRNDZ O RADEUMETNIKU Empty MRNDZ O RADEUMETNIKU

Порука by Radeumetnik 26/9/2008, 10:27 am

MRNDZ O RADEUMETNIKU Moje-510


Živ sam, hvala bogu, preživeo stari i našao se u novom veku. I to je nešto, djavolu je malo. Jedini neupisan staž su mi ove dve godine na blogu, penziju nisam još stekao, dugovi su mi u banci upisani, godina se već prilicno nakupilo, zubi i kosa me već napuštaju, a žena začudo me još uvek trpi.
Kao po kazni, da nepismen pišem, ovde sa sobom se razgovaram, u ovom virtuelnom polusvetu lečim dušu od televizije, dugih govora mržnje, radjanja politike besmisla i politikanskog praznoslovlja.

Kriv sam, znam, ovako prost i naivan, najviše prema sebi, ljudima sam se bezrezervno davao i posvećivao a oni mi uzvraćali kako su stigli i mogli.
Svi kao da su se o svom jadu zabavili, gledaju svoja i tudja posla, a novca im nikada nije dosta.

Zlo nikome nisam počinio, to stoji, priznajem branio sam više druge od sebe, od svoje ljutnje, od prekora, od teških reči koje kasnije ne mogu povući.
Nisam stavio tačku i priveo kraju mnoge započete priče. Nisam želeo da u njima budem glavni lik.

Jesam pisao svaki put, kada mi je srce zakucalo brze a dusa romaticarska zadrhtala kao jasika na vetru...

Ovde na Čelarevu postojim i moje korisničko ime, nick, ja rab božiji, Radeumetnik kako me već ljudi zovu. Neko sebe prekrsti i dobije novo ime ili nick, pa mu bude kao da se ponovo rodio, po njemu ga svi upamte i hvale ili ga na sva usta zbog nečega stalno pljuju i psuju.

Inace ne volim neke smešne i besmislene nadimke. Prišile mi neke šaljivdžije to ime, onako odoka, narodski, Radeumetnik. Nazvali me, a protivno je pravopisu, dve su reči u jednu povezane.

A zar je pa važno, jedna više slovna ili pravopisna greska koja ama ništa nece zasmetati u moru sličnih na mnogo vaznijem mestu gde se to gleda i prati.

Kad otvore neciji blog ljudi se obično pitaju šta tom coveku znaci taj nick-nadimak, zasto je bas njega izabrao.

Ovde u ovom svetu gde sam stalno meta, polako ću naslikati svoj autoportret, ako me ljudi nagrde i ocrne, ne opere me ni Drina ni Sava.

Niko me neće izvući iz gliba u koji sam sam upao. Neko će me vući za uši, neko za nos, a neko i za jezik.

Odavde sa ovog carskog mesta slušam odjeke aplauza novom vodji. Kada u komšiluku začujem povike, izgore ti kume kesa, pijani kum baciće nešto sitnine i sešće sa kumom u svoj sjajni crni mercedes.

Za razliku od mnogih branilaca ili branitelja iz proteklih ratova, i navodnih boraca svega i svačega, ovde predstavljam samo sebe, i branim jedino sebe.
Ostavljam izdajicama da jos nekog i jos po nesto izdaju ako imaju sta, šovinistima da još malo veličaju svoje nacije ako se već nisu po malo umorili, da minimiziraju svoje zlocine a zlocine drugih da uvecavaju. Fanatike i psihopate, stare i nove zlocince ostavljam da ih što pre privedu pameti ili pravdi.

Svima onima sto su zbog zla koje im je naneto otrovani da taj otrov sto pre ispljuju i ne zaduzuju vise nikoga do samo sebe.

Herojima da samo za praznike izglancaju i okace svoje medalje, da na oruzje zaborave bar dok je mir, dok nam neko ne spremi neki novi besmisleni rat.

Hteo bih da jos malo poživim i pišem kao sto govorim, a citam kao sto je napisano, kako mi već reče Vuk, i često bi da kažem bobu, bob, premda bi bolje bilo da gledam svoja posla, da ne kukam i ne plačem na tudjem grobu.
Nebih da se petljam u nečiji zivot i probleme ako ne moram, ima kome je to posao, a meni to niko ne traži i ne plaća.

I u zatvoru kao i ovde u mojem proteklom zivotu je prošla masa dobrih ljudi, beše i zlih da te bog sačuva.

Upoznao sam vrlo malo pametnih. A onih što slobodni ko ptica šetaju slobodno, a vidno poremeceni, kako vole neka velika deca reći, ma struja im nije ravna, često su bez lekova, pušteni iz zatvorskih bolnica jer to tamo treba neko da plati ili drugih ustanova gde se smeštaju onih kojih se svi stide i odricu, ali za pare i po preporuci.

Ima nas svakakvih, srećnih, nesrećnih, ima i tamo njih kojima ne dam da njihov svet i sve lose udje u moju kucu, da se nametne i razori moj lični mali svet, da postanu izazov i naopak uzor mojoj deci.

Uvek je bilo da se neko rodi srećan, neko nesrecan, neko bogat, neko siromah, nekome je odmah zagarantovano bogastvo i zdravlje a nekom bolest i tezak mukotrpan zivot da prokune dan kada se rodio, da propljuje krv i majcino mleko.
Nekome je sudjeno da se u zivotu obogati, a neko da osiromasi i propadne pa bude na istom kao na početku, kako ja volim reći, gde si bio nigde, šta si radio, ništa.

Govorio sam ljudima, zapisite o svom imenu ali da ne ispadne hvalisanje, jer ja ne volim hvalisavce. Pišite ljudi da vam rođena deca znaju i unuci znaju zasto ste i po kome dobili svoje ime kao sto sam i ja zapisao sve o svom jer to je taman toliko valjan razlog da jos neko cuje da mi je kum ime dao po nekom coveku sto je valjao, pamti ga po dobru, po radu, da je bio čuven covek, pa su eto i njegove namere bile taman toliko dobronamerne da mi sa imenom odredi neki moj buduci zivot pod tim imenom da i ja jednog dana budem čuven.

E kume baš ti hvala. Od svega kad se delilo naj više sam dobio da radim, mir nisam uvek imao i njega mi je uvek malo, a kome je pa do rata, kazem vam rat mu u kuci bio ko ga priželjkuje.

Nas umetnika u ovom svetu ima od svih fela, neko pusti bradu i eto već ljudi pomisle, biće da je to neki umetnuk ili mu je daleko bilo neko umro. Ima nas umetnika mozda i previse, stvaraju neprestano na milione dela, bezimeni kao sto i ja jos cuven nisam, koliko sam dobar ili loš slikar i pisac o tome ce jednom reci.

Ceniće me najpre po mojim delima, a sta danas kažem ili sutra izjavim za novine ili ovde napišem na forumu ili nekom blogu neće biti u ovoj poplavi tekstova, slika i prica nikome naročito važno.

Do danas sam isti onaj covek, jednostavan kako narod voli reći prost odnosno prirodan čovek.
Radeumetnik sa nesto izraženijom figurom oko pasa, sa mestimično belom kosom i bradom koja će vremenom taman biti dostatna da moji unuci imaju pravog Deda mraza za badnje vece.
Valjda tako treba, takav je red, i hvala bogu dok ima nekog reda jer ima ih previše onih koji sve što je coveku lepo žele da pokvare i naruže, onih koji na prvo mesto stave prvo svoju mržnju i čitav svet im je kriv što nije po njihovoj meri i poretku.
Eto, radi onih koji žele da znaju nešto o meni o mom imenu i nadimku Radeumetnik sa kojim se do sada uglavnom dobro slazem i moje ime jos nisam verujete mi na rec iznosio i profesiju promenio.

Počeo sam da pišem znate, davno, skrivao to po nekim fasciklama, dečijim sveskama, jedan pesnik izbegao Sarajeva jednom prilikom procitao, pa mu se to dopalo, pa me nahvali i samo što me ne proglasi za pisca.
On me savetovao da To treba da objavim da To treba da cita narod. Ih narod. Nema pametnija posla nego da čita moje zaludne price i pesme.
Reče Sarajlija da moje pesme za decu treba da citaju i deca. Znam da će ona najmanje da se oduševe radjanju još jednog pisca ili pesnika. Verujem sve što ima ime knjiga za ovu novokomponovanu decu je zamorno i dosadno.

Pesme i muzika su im je već deo mode, telefon najdraža igračka. Tinejdžerima priče nisu zanimljive ako ih ne odgledaju u nekom jeftinom serijalu ne propuštaju. Obradjenu lektiru već skidaju sa interneta, a radnju znaju samo ako je po knjizi snimljen i film.

Pišem zato što se neke reči i događaje počinjem da zaboravljajam, biće da je to prvi znak starosti.
Pišu i drugi i zaboravljaju već sutra šta su danas javno rekli, oni se toga već ne sećaju i ne stide.

Mnoge rane koje su nastale u ratu još krvare u mojoj duši, tačku nisam stavio na prošlost u kojoj se duboko ukopala moja svakodnevica i moja budućnost.


Последњи пут изменио Radeumetnik дана 8/10/2008, 9:52 am. изменио укупно 2 пута.
Radeumetnik
Radeumetnik
Уметничка душа Портала
Уметничка душа Портала

Број порука : 267
Age : 65
Points : 187
Registration date : 22.08.2007

http://www.osamrusanj.znanje.info

Назад на врх Go down

MRNDZ O RADEUMETNIKU Empty Re: MRNDZ O RADEUMETNIKU

Порука by Гост 27/9/2008, 12:21 pm

MRNDZ O RADEUMETNIKU 000200D4

Гост
Гост


Назад на врх Go down

MRNDZ O RADEUMETNIKU Empty Re: MRNDZ O RADEUMETNIKU

Порука by Radeumetnik 28/9/2008, 12:48 am

Mrndž na mrndž
Radeumetnik
Radeumetnik
Уметничка душа Портала
Уметничка душа Портала

Број порука : 267
Age : 65
Points : 187
Registration date : 22.08.2007

http://www.osamrusanj.znanje.info

Назад на врх Go down

MRNDZ O RADEUMETNIKU Empty Re: MRNDZ O RADEUMETNIKU

Порука by Admin 28/9/2008, 8:23 am

Aurora ::MRNDZ O RADEUMETNIKU 000200D4
MRNDZ O RADEUMETNIKU 460951
nene
nevaljale
Samo napred g.Rade, Aurora je dobra devojka, samo malo nevaljala, dobiće ona malo po guzi i biti dobrica, samo vi nastavite vaše misli, pomno ih pratimo i čitamo.
Admin
Admin
AДМИН
AДМИН

Број порука : 404
Age : 54
Локација : Град Челарево
Points : 187
Registration date : 03.01.2007

https://celarevo.forumsc.net

Назад на врх Go down

MRNDZ O RADEUMETNIKU Empty Re: MRNDZ O RADEUMETNIKU

Порука by Гост 30/9/2008, 12:49 pm

Aj onda ukratko prepričaj o čemu se radi,garant si pročitao samo prve 2 rečenice.
Rade daj malo neku priču iz mlađih dana,ti i mala u ataru i sl.Edukuj malo ovu omladinu. hihihi

Гост
Гост


Назад на врх Go down

MRNDZ O RADEUMETNIKU Empty Re: MRNDZ O RADEUMETNIKU

Порука by Sponsored content


Sponsored content


Назад на врх Go down

Назад на врх


 
Permissions in this forum:
Не можете одговорити на теме у овом форуму