Челарево
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ONA KOJU SANJAM

Go down

ONA KOJU SANJAM  Empty ONA KOJU SANJAM

Порука by Radeumetnik 21/12/2012, 1:24 am

ONA KOJU SANJAM

Ona koju sanjam, ce izbrojati nase godine, a zatim korake od ateljea do obale, od keja do rta i grebena koji cemo zaobici barkom da nas veliki brod svojim talasima ne nanese i potopi.
Smejacemo se galebu na krmi dok se pripitomljen priblizi i uzima suvi komad hleba iz tvoje ruke.
Tesices me zbog pocepane mreze na dnu gde okovani koralima leze gusarski jedrenjaci,
O moj covece, dok je tebe i nas bice i mreza punih arbuna i salpi, kanjaca i usata., bice i smokava i narova, cvetace mimoze svakog proleca i donosices mi bukete cveca i lekovitog bilja.
Cekacu te da se vratis iz konobe da rucamo, veceracemo zajedno uz brodsku lampu jer nedam ti da se penjes i menjas pregorelu sijalicu.
Dok te gledam i sklanjam ti jedan pramen sa cela i pomilujem obraz osvoji me tvoj pogled i pretrnem od neznosti jer mi je Bog dao tebe da me pratis i cuvas mi naocare da ih ne izgubim ponovo.
Dok se secamo postojimo kao u vreme naseg prvog susreta i neobuzdane provale smeha.
Secas se naseg dodira ruku kada sam je uzeo i nisam hteo je pustiti kao da sam se bojao da ako je pustim brzo oticices zauvek.
Radeumetnik
Radeumetnik
Уметничка душа Портала
Уметничка душа Портала

Број порука : 267
Age : 65
Points : 187
Registration date : 22.08.2007

http://www.osamrusanj.znanje.info

Назад на врх Go down

Назад на врх


 
Permissions in this forum:
Не можете одговорити на теме у овом форуму